Kördagar-Julmusikal – Den största gåvan - tillsammans med Mia Sandell och barnkören Smulorna
Uppdaterad:
Vill du som vuxen vara med och sjunga tillsammans med andra vuxna samt med barnkören Smulorna? Uppleva gemensam sång- och musikglädje? Uppleva Lucia och julstämning? Välkommen att delta på två kördagar som avslutas med konsert på kvällen den andra kördagen.

Kördagarna leds av Mia Sandell, körledare, rytmikpedagog, låtskrivare, sångerska och inspiratör.
Första kördagen 11 november är riktad till enbart vuxna. Vi tränar egna gemensamma körinsatser samt de delar som vuxna och barn sjunger tillsammans.
Andra dagen 9 december möts vi igen som vuxna och repeterar för att efter lunch sjunga tillsammans med barnen inför konserten på kvällen. Vi sjunger sånger av Mia Sandell bland annat den helt nyutkomna minimusikalen ”Den största gåvan”.
NÄR? 11 november kördag-vuxenkör, kl 10-16 och 9 december kl 10-15, genrep samt kl.18 framförande av Julmusikalen – Den största gåvan.
VAR? Missionskyrkan, Norrlandsgatan 11, Vännäs
MATERIAL? Spotifylista med sånger, textblad. Efter kördagen får du som deltagare tillgång till länkar för sina stämmor.
PRIS? 300 kr Studieförbundet Bilda skickar faktura. Anmälan är bindande.
MAT & FIKA? I avgiften ingår lunch och fika 11 november samt lunch 9 december.